Soczewki kontaktowe

Dobry kontakt
od pierwszego
spojrzenia

Wierzymy, że wybór okularów to ważna decyzja.
Dlatego postaramy Ci się pomóc na każdym kroku,
Zaprezentujemy nowości oraz zawsze aktualną klasykę,
pomożemy dobrać oprawki do kształtu twarzy, okazji i potrzeb.

W ostatnich latach znacznie wzrosła popularność soczewek kontaktowych. Wiele osób traktuje je jako alternatywę dla tradycyjnych okularów. Niestety nie jest to związane z poszerzaniem swojej wiedzy w tym zakresie. Nie każdy dokładnie czyta ulotki, czy też sięga po bardziej specjalistyczne źródła wiedzy. Zamiast tego swoją wiedzę na temat soczewek opiera raczej na sloganach reklamowych. Niestety, nieprzestrzeganie podstawowych zasad może prowadzić do poważnych konsekwencji. Jak wiadomo rogówka to bardzo ważną, ale również niezwykle wrażliwą częścią ludzkiego oka. W związku z czym przy złej lub niedokładnej higienie może zostać ona narażona na liczne infekcje, które są bardzo uciążliwe. Co więcej, by je dobrze wyleczyć należy udać się do specjalisty, który określi dolegliwość, a także ustali jak powinien wyglądać proces powrotu do zdrowia.

Soczewki kontaktowe

Nasz zespół zdaje sobie sprawę z tego, że wiele osób nadal chętnie chce z nich skorzystać. Właśnie dlatego informujemy jak prawidłowo je nosić. Przede wszystkim należy dokładnie przeczytać instrukcję dołączoną do opakowania. Niezwykle istotną kwestią jest prawidłowe dotlenianie oka, które zostaje zaburzone przez zakładane soczewki. Bardzo szkodliwe jest spanie w soczewkach kontaktowych, które nie są do tego celu przeznaczone. Początkowym objawem pogorszenia stanu oka będzie uczucie suchości, a także podrażnienie. W fazie zaawansowanej może dojść do niedotlenienia rogówki prowadzącego do poważnego stanu zapalnego. Przestrzegać należy również terminu przydatności do użytku. Jeśli na opakowaniu producent opisał soczewki jako jednodniowe to właśnie po jednym dniu użytkowania należy je zamienić na nowe. Jeśli się tego nie zrobi to naraża się oczy na wyżej opisane dolegliwości spowodowane przedostawaniem się do oka niechcianych bakterii. Na te jest się szczególnie narażonym, gdy nie przestrzega się zasad zakładania jak i wyjmowania soczewek.

Soczewki

Problem narasta kiedy soczewki kontaktowe pozwalają na ich dłuższe wykorzystywanie np. miesięczne. Wówczas należy zaopatrzyć się w odpowiedni płyn, a także pojemnik do przechowywania soczewek. Ten ostatni musi być wymieniany minimum co trzy miesiące. Istotnym jest, by pod żadnym pozorem nie przemywać soczewek wodą! Panie powinny uważać jeszcze na to kiedy zakładają i zdejmują swoje soczewki. Mianowicie ich nakładanie powinno odbywać się przed wykonaniem makijażu oka, a zdejmowanie przed demakijażem. Wracając do płynu. Należy przestrzegać jego terminu przydatności, a także pamiętać, by nie dolewać kolejne porcji do tej już używanej. Za każdym razem należy zastosować nową dawkę płynu. Tylko wówczas można mieć pewność, że proces dezynfekcji będzie skuteczny.

Zapytaj o soczewki
Toruń ul. Szewska 21. Biała Optyka