Kim jest okulista?

Dobry kontakt
od pierwszego
spojrzenia

Wierzymy, że wybór okularów to ważna decyzja.
Dlatego postaramy Ci się pomóc na każdym kroku,
Zaprezentujemy nowości oraz zawsze aktualną klasykę,
pomożemy dobrać oprawki do kształtu twarzy, okazji i potrzeb.

Zawód ten znany jest chyba wszystkim Polakom. Jest to lekarz specjalizujący się w chorobach oczu. Można się do niego udać, gdy z naszym wzrokiem zaczyna się dziać coś niedobrego. Okulista zajmuje się bowiem diagnostyką wad oraz chorób oczu i ich leczeniem. Do zadań tego specjalisty zależy określenie stopnia wady wzroku i pomoc w doborze okularów korekcyjnych. Jeśli problemem jest natomiast choroba oczu, to wówczas lekarz ten przeprowadzi także operację.

Czym zajmuje się okulista?

Okulistyka to bardzo ważna dziedzina medycyny. Bez niej bylibyśmy skazani na życie z postępującą wadą wzroku. Dlatego nie możemy ignorować sygnałów wysyłanych przez organizm. Do okulisty udajemy się z takimi problemami, jak jaskra, zaćma, czy zapalenie spojówek. Warto też zapisać się na wizytę z małym dzieckiem. Podczas niej specjalista będzie mógł sprawdzić prawidłową ruchliwość gałek ocznych. W kolejnych latach warto udawać się na kontrolę, by móc jak najszybciej zareagować, gdy będzie działo się coś złego. Okulista jest dostępny także w wielu salonach optycznych.

Jak może nam pomóc optometrysta?

Okulista nie jest jednak jedyną osobą, która może określić wadę naszego wzroku. Może to zrobić także optometrysta. To specjalista, który może wykonywać pomiary parametrów układu wzrokowego. Wykorzystuje w tym celu specjalistyczny sprzęt. Dzięki niemu może precyzyjnie określić wadę wzroku. Optometrysta jest często pracownikiem salonów optycznych. To dzięki niemu m.in. możemy zbadać wzrok i dobrać okulary w jednym miejscu. Jeśli optometrysta zauważy, że nasze problemy nie ograniczają się wyłącznie do wady wzroku, skieruje nas do okulisty na dalsze badania. Nie musimy więc obawiać się wizyty w salonie optycznym. Dostępni na miejscu specjaliści rozwieją nasze wszelkie wątpliwości. Pamiętajmy, że im szybciej optyk, optometrysta lub okulista sprawdzą nasz wzrok, tym lepiej dla naszego zdrowia. Dobór okularów zaś będzie czystą przyjemnością.